Podejmujemy decyzję o budowie domku

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego, równocześnie planujemy ogród wokoło niego, często przy zamawianiu projektu domu zamawiamy również projekt altany ogrodowej. Mieszkanie poza miastem łączymy po prostu z większą bliskością natury. Zależy nam na otoczeniu drzew i zieleni, oczek wodnych. Przewidujemy to już na etapie zakupu odpowiedniej działki, której metraż obejmuje również przestrzeń na ogród. Najczęściej aranżacje ogrodów pozostawiamy specjalistom, którzy doskonale wiedzą jakie rośliny jakich warunków potrzebują do jak najlepszego wzrostu.

Nasze ogrody są więc również ozdobione alejkami, oczkami wodnymi, coraz częściej pojawiają siew nich wspomniane altanki a także wędzarnie i grille, pomysł na przyjęcia ogrodowe przyjął się u nas po prostu rewelacyjnie. Często jest tak, że zamawiamy projekt domu, pod ogród, decydując się na mniejszy budynek, by zapewnić sobie wokoło niego większą przestrzeń. Najlepiej więc sprawdzają się projekty domów do 100m2, z garażem, projekty domów z poddaszem, coraz częściej bez podpiwniczenia. Jest również w nas większa świadomość co do praktyczności dachów dwuspadowych. Wcześniej były częściej wybierane dachy kopertowe, jednak fakt, ze dachów dwuspadowych nie trzeba w śnieżną zimę odśnieżać, sprawia, że coraz więcej budynków powstaje z takim właśnie dachem. Dach dwuspadowy zapewnia jeszcze łatwiejsze zagospodarowanie przestrzeni na poddaszu, które coraz częściej jest wykorzystywane na pomieszczenia mieszkalne. Ten rodzaj dachu daje ciekawszy efekt wewnątrz, pod dachem kopertowym jest zdecydowanie mniej miejsca, skosy są tam z czterech stron, więc najczęściej trzeba stosować wyższą podmurówkę, przez co pomieszczenie w centralnym punkcie jest nazbyt wysokie. Warto jest rozejrzeć się za oświetleniem np. technoluks lampy.

Budowa domu krok po kroku nie jest niczym bardzo skomplikowanym, obecnie można wynająć jedną firmę, która zajmuje się zarówno murowaniem jak i kryciem dachu, ocieplaniem, więc nie jest to takie problematyczne. Budowa trwa zaledwie kilka miesięcy, mieszkać tam będziemy całe życie więc decyzja o budowie domu jest obecnie zdecydowanie prostsza niż kiedyś.