Dom

Od wewnątrz i zewnątrz
Dom jest takim miejscem o które trzeba dbać. Naturalnie zarówno jego wnętrze jak i strona zewnętrzna są zasadnicze. Adekwatnie wybrany wystrój wnętrz doskonale złączony z całością urozmaici naszą powierzchnię. Od chwili bowiem gdy pomalujemy salon oraz kuchnię zależeć będzie naprawdę wiele.  Także stare żyrandole kute przy odrobinie odnowienia staną się doskonałym elementem ozdobnym.I to z tego właśnie motywu barwy ścian pokoju oraz odmienne znajdujące się tam elementy mają tak duże znaczenie na wygląd całości. Dobrej jakości płytki podłogowe możemy założyć w niemal każdym pokoju. Continue reading

Domek lenistwo z garażem

Poddasze użytkowe oraz garaż do tylko jedne z wielu zalet tego domku letniskowego. Z pewnością będzie się w nim bardzo dobrze przebywało. Idealnie nadaje się dla 3-4 osobowej rodziny. Takie domki letniskowe są urządzone w przemyślany sposób. Dzięki temu każdy znajdzie w nich odpowiednie miejsce dla siebie. Parter domku został urządzony w sposób bardzo przemyślany. Znajduje się tutaj mały salon połączony z jadalnią oraz duża kuchnia. Dzięki temu ma się dużą przestrzeń użytkową. Ponadto na parterze znajduje się również spiżarnia. Można tam przechowywać różne rzeczy takie jak przetwory i inne produkty. Continue reading

Budujemy dom

Z pewnością każdy człowiek w dzisiejszych czasach chciałby posiadać swój własny dom, w którym mógłby robić co tylko mu się podoba. Jest to z pewnością marzenie, które można bardzo łatwo spełnić. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jak wygląda budowa domu krok po kroku, a następnie zacząć stosować się do owej instrukcji. W dzisiejszych czasach budowa domu nie jest niczym trudnym i skomplikowanym. Jeśli posiadamy odpowiednie fundusze, to naszym jedynym zadaniem jest to, aby udać się do odpowiednich firm, które zajmą się ową budową. Wiele ludzi chce wcześniej dowiedzieć się jaki jest koszt budowy domu. Nie jest to nic trudnego, gdyż wystarczy udać się do odpowiednich firm, które mogą wykonać całkowity kosztorys, a dzięki temu my sami dowiemy się jaka będzie przybliżona cena budowy domu. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności budowlanych należy zorientować się jakie aktualnie obowiązuje prawo budowlane oraz czy spełniamy wszystkie niezbędny wymagania. Jeśli chcemy rozpocząć budowę domu to wcześniej musimy uzyskać pozwolenie na budowę, które wyda nadzór budowlany. Z pewnością będziemy musieli się sporo nabiegać po różnego typu urzędach, jednakże każdy musi to przejść. Domy w dzisiejszych czasach są budowane w bardzo szybkim czasie, a co za tym idzie, ludzie nie muszą bardzo długo czekać na to, aż ich dom zostanie ukończony. Wszystkie budowane domy to tak zwane nowoczesne domy, które zazwyczaj są jednorodzinne oraz posiadają bardzo przestrzenne pomieszczenia. Jeśli nasz dom zostanie już wybudowany to musimy zmierzyć się z praktycznie ostatnią czynnością, jaką będzie wystrój wnętrz oraz wykonanie elewacji zewnętrznych. Warto zastanowić się jakie wybrać tynki zewnętrzne, aby nasz dom prezentował się jak najlepiej. Jak wiadomo, wygląd naszych pomieszczeń zależy tylko i wyłącznie od nas samych, a więc muszą to być przemyślane decyzje. Wiele ludzi aranżuje swe pomieszczenia „na szybko” a to zazwyczaj skutkuje tym, iż wewnątrz domu nic ze sobą nie współgra i panuje atmosfera totalnego chaosu. Jeśli ukończyliśmy już i tą czynność to pozostało nam już  wykończenie ogrodu. Dlatego warto przejrzeć  aranżacje ogrodów. Przed rozpoczęciem tejże czynności musimy się dowiedzieć czegoś więcej o roślinach, aby w późniejszym czasie mogły one pięknie prezentować się i cieszyć nasze oko.

Kolory i tkaniny w dekoracji wnętrz

Kolory i tkaniny w dekoracji wnętrz
Kolory i tkaniny w dekoracji wnętrz

Aranżacja wnętrza to wyjątkowe zadanie wymagające dużej wiedzy i umiejętności doboru kolorów i tkanin. Domy mogą w zasadniczy sposób zmienić wygląd i atmosferę pomieszczenia, przez dobranie koloru, ale niebagatelną rolę odgrywają tu również materiały i faktury. Kolor ma wielką siłę i bezpośredni wpływ na nasz nastrój oraz projekty domów parterowych . Zieleń to barwa naturalna, sprzyjająca klimatowi wnętrza i dobremu samopoczuciu, dlatego w ten dobiera się kolory ścian. Nie przez przypadek aktorzy czekają przed wyjściem na scenę w pomieszczeniu pomalowanym na kolor zielony, który wykazuje relaksujące właściwości. Czerwień jest silnie działająca barwą, kojarzoną z witalnością. Pobudza pracę serca i krążenie. Jest podniecająca, pociągająca i gorąca. Stanowi często główny motyw tworzący wystrój salonu oraz ta barwa stanowi podstawę oraz tworzy aranżację ogrodów.

W latach 90. ubiegłego wieku we wnętrzach panowały odcienie szarobrązowe kremowe i beżowe, zakładały to projekty domów murator a nawet aranżacje łazienek. Był to nowy trend w urządzaniu mieszkań inspirowany wzrostem zainteresowania minimalistycznym wzornictwem Dalekiego Wschodu, obejmującym nawet malowanie mebli. Został przychylnie przyjęty w świecie, w którym życie płynęło bardzo szybko, niosło ze sobą wiele wymagań i narzucało szalone tempo. Stał ważny się nie tylko dom, ale również wypoczynek od zewnętrznego świata. Naturalne gamy kolorystyczne nadal są popularne, gdyż te spokojne tonacje wpływają na nas relaksacyjnie. Należy jednak pamiętać, że sukces wprowadzenia do wnętrza barw naturalnych w dużej mierze zależy od faktur tkanin, które pozwalają osiągnąć dobre efekty wizualne we wnętrzu. Jest to bardzo ważne, ponieważ pokój wypełniony gładkimi, beżowymi materiałami i wykładzinami będzie wyglądał nieciekawie .Projektanci, którzy tworzą projekty domów jednorodzinnych wiedzą, negatywnym skutkiem tak dużej popularności naturalnych kompozycji barwnych jest to, że wiele osób straciło zaufanie we własne zdolności do operowania kolorem we wnętrzach.

Marzenia przyszłej “Pani Domu”

Wyobraźcie sobie młodą, energiczną kobietę z pasją, pełną inwencji twórczej i zapału do pracy, która pewnego słonecznego dnia przekracza próg swojego nowego domu lub przestronnego mieszkania. Co rodzi się w jej głowie na sam widok wolnych, nie urządzonych pomieszczeń, ścian? Czy to można opisać słowami? Samo słowo „dom” pozwala nam wyobrazić sobie obiekt przestrzenny bez bliżej zarysowanych cech osobliwych. To co może znajdować się w jego wnętrzu pozostaje zagadką do samego końca. Nowatorskie pomysły współczesnych projektantów wnętrz budzą nie tylko nasz zachwyt, podziw, ale często zaskakują, wręcz szokują. Nie wszystkie pomysły przypadają nam od razu do gustu, dlatego też warto pomyśleć o tym, że aranżacje wnętrz, w tym wypadku naszych wnętrz, może zostać wykonana przez nas samych. Często boimy się stawiać sobie tak ambitne zadania, ale myślę, że nasze obawy bywają nieuzasadnione, a potwierdzeniem jest efekt końcowy naszych poczynań w roli stylisty dla swoich czterech kątów.

W dzisiejszych czasach prawie każda pani Domu posiada swój własny samochód. Zazwyczaj jest to auto typu kombi – auto pojemne i duże. Dlatego na naszej posesji powinien znaleźć się garaż na 2 samochody. Najlepsze projekty garaży oferują bardzo bogatą ofertę rodzajów garaży.

Marzenia przyszłej "Pani Domu"
Marzenia przyszłej "Pani Domu"

Projekty domów nowoczesnych dają nam możliwość tworzenia wizji własnego wystroju, pomagają w stworzeniu wstępnego zarysu ładnie wyposażonego i wykończonego wnętrza. To co robimy najczęściej, to przecież przeglądanie, wertowanie setek katalogów, by znaleźć ten jeden doskonale pasujący element, który z powodzeniem wbija się w naszą koncepcję aranżacyjną. Jeżeli chodzi o Panie, to zazwyczaj zaczynają one szereg swoich intensywnych poszukiwań, by znaleźć idealny sposób jak urządzić salon. Oprócz wspaniałych mebli, gustownych dodatków, wazoników, obrazów, półek i oczywiście obowiązkowych amuletów najważniejszą kwestią pozostają kolory ścian. Można tutaj pokusić się o bardzo odważne pomysły. Modernistyczne podejście i frywolny styl są tutaj jak najbardziej pożądane. Każdy z nas dałby wiele, aby w taki właśnie sposób zaskoczyć swoich gości np. na parapetówce. Niezwykle modnym trendem, który promują dodatkowo producenci farb i materiałów okładzinowych ścian jest dobieranie różnych odcieni, barw do jednego pomieszczenia. Sam rytuał wykonywania czynności, jaką jest malowanie ścian to już tylko przyjemność przy tak nowoczesnych technikach i doborze profesjonalnych farb. Po salonie przychodzi kolej na pomieszczenia, w których Panie pragną się czuć równie dobrze i swobodnie, z których korzystać będą wielokrotnie w ciągu dnia – łazienki. To bardzo trudny temat jeśli chodzi o pomysłowość. Na Polskim rynku pojawiło się mnóstwo wielorakich rozwiązań dotyczących aranżacji łazienek. Jednak najważniejsze, by zaprojektowana i wyposażona przez nas mała łazienka odpowiadał głównie naszym gustom. Tutaj, podobnie jak w innych przypadkach, sięgamy zazwyczaj do katalogów, które udostępniają gotowe projekty małych łazienek. Dlatego często warto skorzystać z tych gotowych rozwiązań a prace zlecić profesjonalistom. Drogie Panie – same kafelek nie położycie! Przemieszczając się w głąb naszego domu czy mieszkania docieramy do kuchni. To bardzo ważny element strategiczny usytuowania pomieszczeń w domu. Pamiętajmy, że kuchnia musi współgrać z resztą wystroju, być przytulna, funkcjonalna i dobrze oświetlona. Aranżacja kuchni to z kolei bardzo przyjemny etap stylistyczny. Możemy liczyć na przychylność producentów np. mebli, którzy dostosują ich wymiary do naszych potrzeb. W miarę możliwości, jeśli kuchnia stanowi odrębne pomieszczenie, możemy pokusić się o drzwi przesuwane. Nie zawsze w końcu zdążymy sprzątnąć naczynia przed wizytą nieoczekiwanych gości. Prace, które zachowujemy na sam koniec naszej przygody z projektowaniem przenosimy już na zewnątrz, poza mury domu. Aranżacje ogrodów to bardzo odpowiedzialna praca. Należy zwrócić uwagę ,że nie musimy sami radzić sobie z całością. Coraz więcej wokół nas powstaje studiów architektury przestrzennej i krajobrazu ogrodów. Pozwólmy im się wykazać.

Zagospodarowanie poddasza w naszym domu

Dom to nie tylko wielkie salony, kuchnie, łazienki i parterowa zabudowa. Tworząc swój wymarzony dom chcemy by wszystkie pomieszczenia były piękne i wyróżniały się spośród wszystkim pomieszczeń jakie widzieliśmy. Tworząc wystrój naszych pokoi, które będą witać na co dzień nas i gości, nie zapominajmy o pomieszczeniach, które są równie ważne. Takie pomieszczenia to pomieszczenia poddaszowe, które na ogół służą w większości domów służą za graciarnie czy tez strych. Pomieszczenia te odgrywające role graciarni są niedoceniane. Zamiast zajmować kolejne pomieszczenie nieużywanymi meblami, szafkami i innymi rzeczami, możemy stworzyć w nim coś wspaniałego.

Są różne sposoby na zagospodarowanei poddasza
Są różne sposoby na zagospodarowanie poddasza

Zwykły pokój może zamienić się w nocne obserwatorium, sypialnię z której będziemy mogli oglądać gwiazdy, łazienką z pięknym widokiem, czy tez klimatycznym pokoikiem dla dzieci. Pamiętajmy jednak o tym, aby w pokojach poddaszowych była porządna izolacja dachu, która da nam chłód w gorące lato i ciepło w mroźna zimę. Myśląc o aranżacji poddasza powinniśmy wziąć pod uwagę światło padające z okien, które oświetla zazwyczaj prawie cale pomieszczenia. Pomyślmy zatem o delikatnym oświetleniu. Podkreśli ono klimat pomieszczeń i da spoglądać na piękne zaokienne widoki. Pomieszczenia poddaszowe nie są typowymi pomieszczeniami.

Kupując do nich meble nie zapominajmy o tym. Standardowe szafki zajmą o wiele więcej miejsca, niż te dopasowane do ścian domu. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w meble na zamówienie, pomyślmy o niskich meblach, które dadzą postawić się pod samą ścianą, nie zajmując w ten sposób zbyt dużo miejsca. Taki sposób zagospodarowania poddasza pozwoli nam na wykorzystanie dużej przestrzeni oraz swobodne poruszanie się na niej. Weźmy pod uwagę to, ze większe pomieszczenia dadzą nam więcej możliwości, niż kilka małych poddaszowych pomieszczeń w których będziemy czuć ciasnotę i przytłoczenie.