Coś małego…

Gdy już zakończy się etap tworzenia budynku wtedy jesteśmy w stanie się skupić na detalach nadających osobowość mieszkaniu. Każdy domek potrzebuje czasu by prezentował się tak jak to sobie wymarzyliśmy. Bycie w nim powinno przynosić nam radość. Każdy składniki znajdujący się w nim musi współgrać idealnie to całości.

Jeżeli chodzi o kuchnię to trzeba się zastanowić jak chcemy aby prezentowała się. Coraz więcej popularna jest kuchnia z wyspą. To bardzo praktyczne rozwiązanie dające w domu specjalną powierzchnię blatu i ekstra półki. Aczkolwiek ograniczeniem jest także przestrzeń pomieszczenia, gdyż wysepka jest możliwa tylko w większych kuchniach. Małe kuchnie w bloku są już barierą dla tego wariantu rozwiązania. Jeśli chodzi o dekoracje wnętrz bardzo istotnym elementem są barwy. Więcej poświęcenia czasu wymaga bez wątpienia zestawienie kolorów ścian. Efekt końcowy wykończenia mieszkania będzie zależał tylko od nich. Gdy pomieszczenie jest wystarczająco nasłonecznione wtedy jesteśmy w stanie wskazywać soczyste mocne czy też mroczne barwy. Do mniejszych pomieszczeń tam gdzie nie ma zbyt słońca zalecane jest wybranie jasnych i słonecznych barw. Bardzo znana ostatnimi czasy jest fototapeta.

Jest to świetny szczegół dekoracyjny, który nadaje charakter mieszkania. Świetnym detalem nadającym klasę i fason są dekoracje okien. Wielu z nas nadal jeszcze decyduje się na firany choć w dzisiejszych czasach jest wiele innych atrakcyjnych elementów np. rolety, makarony itp. Nierozłącznym problemem podczas aranżowania wnętrz mieszkaniu jest oświetlenie zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. W tej sprawie często musimy decydować się pomiędzy praktycznością a elegancją. Oferowane lampy, które zachwycają oko i są szczegółem dekoracyjnym nie dają potrzebnego nam światła. A większość mieszkań wymaga solidnego światła chyba że możemy sobie pozwolić na osłabione światło w salonie czy sypialni. Lecz pokój dziecka służy także do odrabiania lekcji także musi zamontować tam stosowne oświetlenie.