Zagospodarowanie poddasza w naszym domu

Dom to nie tylko wielkie salony, kuchnie, łazienki i parterowa zabudowa. Tworząc swój wymarzony dom chcemy by wszystkie pomieszczenia były piękne i wyróżniały się spośród wszystkim pomieszczeń jakie widzieliśmy. Tworząc wystrój naszych pokoi, które będą witać na co dzień nas i gości, nie zapominajmy o pomieszczeniach, które są równie ważne. Takie pomieszczenia to pomieszczenia poddaszowe, które na ogół służą w większości domów służą za graciarnie czy tez strych. Pomieszczenia te odgrywające role graciarni są niedoceniane. Zamiast zajmować kolejne pomieszczenie nieużywanymi meblami, szafkami i innymi rzeczami, możemy stworzyć w nim coś wspaniałego.

Są różne sposoby na zagospodarowanei poddasza
Są różne sposoby na zagospodarowanie poddasza

Zwykły pokój może zamienić się w nocne obserwatorium, sypialnię z której będziemy mogli oglądać gwiazdy, łazienką z pięknym widokiem, czy tez klimatycznym pokoikiem dla dzieci. Pamiętajmy jednak o tym, aby w pokojach poddaszowych była porządna izolacja dachu, która da nam chłód w gorące lato i ciepło w mroźna zimę. Myśląc o aranżacji poddasza powinniśmy wziąć pod uwagę światło padające z okien, które oświetla zazwyczaj prawie cale pomieszczenia. Pomyślmy zatem o delikatnym oświetleniu. Podkreśli ono klimat pomieszczeń i da spoglądać na piękne zaokienne widoki. Pomieszczenia poddaszowe nie są typowymi pomieszczeniami.

Kupując do nich meble nie zapominajmy o tym. Standardowe szafki zajmą o wiele więcej miejsca, niż te dopasowane do ścian domu. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w meble na zamówienie, pomyślmy o niskich meblach, które dadzą postawić się pod samą ścianą, nie zajmując w ten sposób zbyt dużo miejsca. Taki sposób zagospodarowania poddasza pozwoli nam na wykorzystanie dużej przestrzeni oraz swobodne poruszanie się na niej. Weźmy pod uwagę to, ze większe pomieszczenia dadzą nam więcej możliwości, niż kilka małych poddaszowych pomieszczeń w których będziemy czuć ciasnotę i przytłoczenie.